Xiaomi Redmi Note 12S

359,00

Ju prezantojmë me modelin më të bukur “Note”. Performancë e lartë e shoqëruar me bateri 5000mAh dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë 33W. Ky model vjen me kamer kryesore 108 MP. Kapni peizazhe të mrekullueshme, portrete të nivelit të lartë, shkrepje në errësirë etj. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme kudo që të jeni. 8+256GB

Ngjyra
Choose an option

359,00

Blej Tani
Në shportë
SKU: N/A Categories:

Additional Information

Ngjyra

,

Specifikat

Display
6.43″ FHD+ AMOLED DotDisplayRefresh rate: Up to 90HzBrightness: HBM 700 nits (typ), 1000 nits peak brightness (typ) Contrast ratio: 4,500,000:1Resolution: 2400 x 1080DCI-P3 wide color gamut409 ppiSunlight display Reading mode 3.0
Design
159.87*73.87*8.09mm176gIce Blue, Pearl Green, Onyx Black
Rear camera
108MP wide camera108MPf/1.90.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel1/1.52” sensor size8MP ultra-wide camera118°f/2.22MP macro cameraf/2.4Rear camera video recording1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30fps
Front camera
16MP front cameraf/2.4Front camera video recording1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30fps
Chipset
MediaTek Helio G96CPU: Octa-core CPU, up to 2.05GHzGPU: ARM Mali-G57 MC2
Memory
6+128/8+256GBLPDDR4X + UFS2.2Expandable storage up to 1TB*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.
Battery
5000mAh (typ)
Charging
33W fast charging33W in-box chargerUSB-C
Security & Authentication
Side fingerprint sensorAI Face Unlock
Connectivity
Dual SIM + microSD2G: GSM:3/5/8 3G: WCDMA:1/5/84G: LTE FDD: 1/3/5/7/8/20/284G: LTE TDD:38/40/41 (2535MHz-2655MHz)
NFC
Availability varies between market*Functions may vary in some markets.
Navigation
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
Audio
Dual speakers3.5mm headphone jack
Sensor
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope
UI and system
MIUI 14, based on Android 13
Package in the box
Redmi Note 12S / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card /

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë