Redmi Note 13 Pro+ 5G 8GB/256GB

529,00

+ Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Pro
Redmi Note 13 Pro+ 5G është kulmi i elegancës dhe performancës. Me ekranin e tij AMOLED 6,67”, ai ofron një përvojë të jashtëzakonshme vizuale, të pasuruar nga një rezolucion 1,5K dhe një shpejtësi rifreskimi 120Hz. Kamera kryesore e fuqishme 200 MP, me stabilizim optik të imazhit dhe teknologji Super Pixel, kap detaje të qarta kristal dhe imazhe të ndritshme. I pajisur me procesorin MediaTek Dimensity 7200, ai garanton performancë të shpejtë dhe efikase. Bateria 5000 mAh, e kombinuar me karikim të shpejtë 120 W, siguron jetëgjatësi të jashtëzakonshme të baterisë dhe rikuperim të menjëhershëm të energjisë. Me një dizajn premium dhe certifikata IP68 për rezistencën ndaj ujit dhe pluhurit, ai kombinon stilin dhe qëndrueshmërinë, duke ofruar një përvojë të plotë dhe pa kompromis në celular.

Disponueshmëria: Jasht stokut

SKU: 6941812750926 Categories:

Specifikat

Processor
MediaTek Dimensity 7200-Ultra4nm process technologyCPU: Octa-core processor, up to 2.8GHzGPU: Mali-G610
Storage & RAM
8+256GB | 12+512GBLPDDR5 + UFS3.1*Configurations available may differ between different regions. Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.
Dimensions
Height: 161.4mmWidth: 74.2mmThickness: 8.9mmWeight: 204.5g*Data provided by internal laboratories. Industry measurment methods may vary, and therefore actual results may differ.
Display
6.67″ CrystalRes AMOLED displayRefresh rate: Up to 120HzBrightness: 1800nits peak brightnessColor depth: 12-bitContrast ratio: 5,000,000:1Resolution: 2712×1220, 446PPIColor gamut: DCI-P3 100%Corning® Gorilla® Glass Victus®Supports Dolby Vision®Supports reading mode1920Hz PWM dimming16,000-level brightness adjustmentHDR10+TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) CertifiedTÜV Rheinland Circadian Friendly CertifiedTÜV Rheinland Flicker Free Certified
Rear Camera
200MP+8MP+2MP triple camera200MP main camera OISf/1.6516-in-1 binning into one large 2.24μm pixel1/1.4” sensor size7P lens8MP ultra-wide cameraf/2.22MP macro cameraf/2.4Rear camera video recording4K 3840×2160 at 24/30fps1080p 1920×1080 at 30/60fps720p 1280×720 at 30fpsSlow motion: 1080p 1920×1080 at 120fpsSlow motion: 720p 1280×720 at 120/240fps
Front Camera
16MP cameraf/2.4Front camera video recording1080p 1920×1080 at 30/60fps720p 1280×720 at 30fps
Battery & Charging
5000mAh battery(typ)Supports 120W HyperChargeUSB-C120W in-box charger*Power adapter is sold separately in certain regions.
Security
In-screen fingerprint sensorAI Face Unlock
NFC
Yes**NFC function may vary between markets.
Network & Connectivity
Dual SIM (nano SIM + nano SIM or nano SIM + eSIM)Network bands2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/194G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/664G: LTE TDD:38/40/415G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.Wireless NetworksWi-Fi: Wi-Fi 6/Wi-Fi 5/Wi-Fi 4/802.11a/b/gSupports 2.4GHz Wi-Fi | 5GHz Wi-FiSupports 2×2 MIMO,Wi-Fi DirectBluetooth 5.3
Navigation & Positioning
Beidou:B1I|GPS:L1|Galileo:E1 | GLONASS:G1|QZSS:L1 | AGNSS:A-GPS/A-GLONASS/A-BDS | Wireless network | Data network|Sensor Assisted Positioning
Audio
Dual speakersSupports Dolby Atmos®
Splash,Water and Dust Resistant
IP68*The device has been tested and certified to be resistant to splash, water, and dust in the presence of specific laboratory conditions with the classification IP68 ingress protection based on IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013.
Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Gyroscope | X-axis linear motor
Operating System
MIUI 14
Package Contents
Redmi Note 13 Pro+ 5G / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card*Contents in the package may differ across different regions.

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë