Xiaomi Redmi A2

129,00

Performancë e lartë e shoqëruar me bateri të madhe 5000 mAh. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme si në shtëpi ashtu edhe në zyrë. Ekrani i madh dhe i pastër kristal 6,52″ HD+ do t’ju japë menjëherë një përvojë vizuale më mahnitëse kur shikoni filma dhe lojëra. 2GB+32GB

Ngjyra
Black

129,00

Disponueshmëria: Jasht stokut

Blej Tani
Në shportë
SKU: N/A Categories:

Additional Information

Ngjyra

, ,

Specifikat

Processor
MediaTek Helio G36 CPU: Up to 2.2GHz
Storage & RAM
2GB+32GB | LPDDR4X + eMMC 5.1Supports expandable storage up to 1TB
Dimensions
Height: 164.9mmWidth: 76.75mmThickness: 9.09mmWeight: 192g*Data provided by internal laboratories. Industry measurment methods may vary, and therefore actual results may differ.
Display
6.52” HD+ Dot Drop display1600 x 720 HD+20:9 aspect ratioSupports Night Light
Rear Camera
8MP main cameraf/2.0Auxiliary lens**Auxiliary lens refers to QVGA lens with an active pixel array of 248 x 328.Rear video recording1080p | 1920 x 1080 at 30fps720p | 1280 x 720 at 30fps
Front Camera
5MPf/2.2Front video recording1080p | 1920 x 1080 at 30fps720p | 1280 x 720 at 30fps
Battery and Charging
5000mAh (typ)10W fast charging10W in-box chargerMicro USB
Network & Connectivity
Dual SIM + microSDNetwork bands2G: 850 900 1800 1900MHz3G: 1/5/84G: LTE FDD: B1/3/5/7/8/20/284G: LTE TDD: B38/40/41Wireless NetworksSupports 2.4GHz Wi-FiSupports FM radio* (with headphones)Bluetooth 5.0*The FM function requires the use of wired headphones and may vary across regions.
Navigation & Positioning
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1I | Galileo E1
Audio
3.5mm headphone jack
Sensors
Accelerometer
Operating System
Android 12 (Go Edition)
Package Contents
Redmi A2/ Adapter/ USB cable / SIM eject tool / Warranty card / User guide

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë