Redmi Note 12 Pro+ 5G

519,00

Me kamerën revolucionare 200 MP, stabilizim Optik të Imazhit (OIS) dhe lente 7P, kjo pajisje ofron imazhe mahnitëse me detaje të jashtëzakonshme. Kamera shkëlqen në dritë të ulët dhe ofron fotografi natën pa blic. Pajisja ka MediaTek Dimensity 1080 për performancë të qetë dhe lidhje 5G. Ekran AMOLED 120 Hz sjell ngjyrat me kontrast të lartë dhe gamë të gjerë ngjyrash. Mbështetja Dolby Vision® dhe Dolby Atmos® përmirësojnë përvojën tuaj të shikimit dhe tingullin. Pajisja ka një dizajn të hijshëm dhe të qëndrueshëm. Me baterinë 5000 mAh dhe teknologjinë 120 W HyperCharge, ju mund të karikoni shpejt telefonin. Procesori 6nm optimizon shpejtësinë dhe energjinë, duke e bërë atë të përsosur për multimedia, lojëra dhe lidhje 5G. Bëhuni gati për të përjetuar më të mirën me Redmi Note 12 Pro Plus 5G. 8+256GB

Ngjyra
Blue

519,00

Disponueshmëria: Jasht stokut

Blej Tani
Në shportë
SKU: N/A Categories:

Additional Information

Ngjyra

,

Specifikat

Processor
MediaTek Dimensity 10806nm manufacturing processCPU: Octa-core CPU, up to 2.6GHzGPU: Mali-G68
Storage & RAM
8+256GBLPDDR4X + UFS2.2*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device.
Design
Height: 162.9mmWidth: 76mmThickness: 8.98mmWeight: 210.5g*Data provided by internal laboratories. Industry measurement methods may vary, and therefore actual results may differ.
Display
6.67″ FHD+ Flow AMOLED displayRefresh rate: Up to 120HzBrightness: 900 nits peak brightnessContrast ratio: 5,000,000:1Resolution: 2400 x 1080DCI-P3 wide color gamutCorning® Gorilla® Glass 5 protectionSupports Dolby Vision®
Rear camera
200MP+8MP+2MP triple camera200MP wide camera OISf/1.6516-in-1 binning into one large 2.24μm pixel1/1.4” sensor size7P lens8MP ultra-wide cameraf/2.2FOV 119°2MP macro cameraf/2.4Rear camera video recording4K at 30fps1080p at 30/60fps720p at 30fpsSlow motion: 1080p at 120fps | 720p at 120/240/960fps
Front camera
16MP front cameraFront camera video recording1080p at 30/60fps720p at 30fpsSlow motion: 720p at 120fps
Battery & Charging
5000mAh battery (typ)120W HyperCharge120W in-box charger
Cooling system
LiquidCool Technology
Security & Authentication
Side fingerprint sensorAI Face Unlock
NFC
Yes*Functions may vary in some markets.
Network & Connectivity
Supports dual 5G2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/194G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/664G: LTE TDD:38/40/415G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78Bluetooth 5.2Wi-Fi: Wi-Fi 6/Wi-Fi 5/Wi-Fi 4/802.11a/b/g/n/ac*5G connectivity may vary based on region availability and local operator support.
Navigation
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1I | Galileo E1
Audio
Dual speakersSupports Dolby Atmos®3.5mm headphone jack
Audio playback
Supports audio formats such as MP3, FLAC, APE, DSF, M4A, AAC, OGG, WAV, AMRHi-Res Audio certification
Video playback
MP4丨M4V丨MKV丨AVI丨3GP丨3G2
Sensor
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope
Vibration motor
X-axis linear motor
Operating System
MIUI 14, based on Android S
Package Contents
Redmi Note 12 Pro+ 5G/ Adapter/ USB Type-C Cable/ SIM Eject Tool/ Protective Case/ Quick Start Guide/ Warranty Card

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë