Xiaomi Redmi Note 12 Pro (8GB+256GB)

379,00

Redmi Note 12 Pro është një smartphone i fuqishëm që ofron aftësi mbresëlënëse të kamerës, me një kamerë kryesore 108 megapiksel që kap detaje dhe qartësi të jashtëzakonshme, edhe kur zmadhon. Për më tepër, pajisja ofron një përvojë gjithëpërfshirëse audio dhe vizuale me teknologjitë e certifikuara Dolby Atmos® dhe Dolby Vision®, duke ofruar gamë të lartë dinamike dhe një gamë shumë të gjerë ngjyrash. Ekrani 120Hz i telefonit inteligjent siguron një përvojë të qetë dhe të rrjedhshme të përdoruesit, pavarësisht nëse jeni duke luajtur, duke shikuar media ose thjesht duke e përdorur. Ai gjithashtu vjen me një bateri të madhe 5000 mAh me karikim turbo 67 W. 8GB+256GB

Ngjyra
Graphite Grey

379,00

Disponueshmëria: Jasht stokut

Blej Tani
Në shportë
SKU: N/A Categories:

Additional Information

Ngjyra

, ,

Specifikat

Dimensions
Height: 164.20mmWidth: 76.1mmThickness: 8.12mmWeight: 201.8g
Processor
Snapdragon® 732GCPU: Octa-core CPU, up to 2.2GHzGPU: Qualcomm® Adreno™ 618
Display
6.67″ FHD+ AMOLED DotDisplayRefresh rate: Up to 120HzBrightness: HBM 700 nits (typ), 1100 nits peak brightness (typ)Contrast ratio: 4,500,000:1Resolution: 2400 x 1080Supports Dolby Vision®DCI-P3 wide color gamut395 ppiSunlight displayReading mode 3.0
Rear camera
108MP wide camera108MPf/1.90.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel1/1.52” sensor size6p lens8MP ultra-wide cameraFOV 120°2MP macro cameraf/2.42MP depth cameraf/2.4Rear camera video recording4K 3840×2160 | 30fps1080p 1920×1080 | 60fps1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30fps
Front camera
16MP front cameraf/2.4Front camera video recording1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30fps
Battery & Charging
5000mAh (typ)67W turbo charging67W in-box chargerUSB-C
Security & Authentication
Side fingerprint sensorAI Face unlock
Network & Connectivity
SIM1 + Hybrid (SIM or MicroSD)Network bands:2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz3G: WCDMA:1/2/4/5/84G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/20/28/664G: LTE TDD:38/40/41Wireless networks:Bluetooth 5.0Wi-Fi Protocol: 802.11 b/g/n/ac
NFC
Yes**Availability and functions may vary between markets.
Navigation & Positioning
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
Audio
Dual speakersSupports Dolby Atmos®3.5mm headphone jack
Sensors
Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster | Gyroscope
Operating System
MIUI 13, based on Android 11
Package Contents
Redmi Note 12 Pro / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë