How To Get More Likes On Facebook

The Xiaomi 13 Pro me kamer Leica po vjen!!!

Firsts Overview

Ka kaluar shumë kohë, por Xiaomi më në fund po sjell smartfonët e saj të miratuar nga Leica në tregun ndërkombëtar. Pas lançimit të tyre në Kinë në dhjetor, Xiaomi 13 dhe 13 Pro po bëhen globale në MWC, me Gjermaninë, Francën, Spanjën dhe Italinë që janë disa nga tregjet e tyre të para në perëndim. Siç mund ta prisni, të dy flamurët Snapdragon 8 Gen 2 tani vijnë me shërbimet e Google të para-instaluara, por përndryshe ato janë identike me homologët e tyre në Kinë. Xiaomi 13 dhe 13 Pro ndajnë ishujt e kamerës Leica me pamje të ngjashme në anën e pasme, por vetëm 13 Pro ofron sensorin e shumëpërfolur të tipit 1 inç (IMX989 i Sony; madhësia e pikselit 1.6um) – ndoshta sensori më i fuqishëm i kamerës në industri në momenti — për aparatin kryesor të tij 50 megapiksel f/1.9 OIS (stabilizimi optik i imazhit). Ju gjithashtu merrni një kamerë telefoto 50 megapiksel 3.2x (ekuivalente 75 mm) me OIS dhe një kamerë ultra të gjerë 50 megapikselë f/2.2 (ekuivalente 14 mm). Sa i përket Xiaomi 13 më të vogël, ai vjen me një kamerë kryesore 50 megapikselë f/1.8 OIS me një sensor më të vogël (IMX800; madhësia pikselësh 1um), një kamerë zmadhimi OIS 10 megapikselë 3.2x dhe një kamerë ultra të gjerë 12 megapikselë Kamera (ekuivalente 15 mm). Të dy modelet ndajnë të njëjtën kamerë selfie 32 megapikselë f/2.0 me vrima në anën tjetër. Në një shënim të ngjashëm, të dy telefonat ofrojnë dy mënyra të kapjes – Leica Authentic dhe Leica Vibrant – së bashku me mjetin Magic Eraser të Google.

Connectivity options on the Apple iPhone 6s include Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, GPS, Bluetooth v4.20, NFC, Lightning, 3G, and 4G (with support for Band 40 used by some LTE networks in India). Sensors on the phone include accelerometer, ambient light sensor, barometer, compass/ magnetometer, gyroscope, proximity sensor, and fingerprint sensor.

Rear image quality: Still image quality using the rear facing (main) camera. It is based on objective and subjective judgments of test images, which includes evaluating resolution, dynamic range, color accuracy, and visual noise.

Rear 1080p video quality: Video quality is based on the judgments of trained panelists who viewed recorded video images shot at the highest quality setting available (1080p max.) in multiple lighting conditions.

Selfie image quality: Still image quality using the front facing (selfie) camera. It is based on objective and subjective judgments of test images, which includes evaluating resolution, color accuracy, and visual noise in multiple lighting conditions.

Featured electronics on Besa

Conclusions

The Apple iPhone 6s is part of the Cell phone & service test program at Consumer Reports. In our lab tests, Cell phone & service models like the iPhone 6s are rated on multiple criteria, such as those listed below. The Apple iPhone 6s measures 138.30 x 67.10 x 7.10mm (height x width x thick-ness) and weighs 143.00 grams. It was launched in Silver, Gold, Space Grey, and Rose Gold colours. It bears a metal body. 

Suspendisse maximus purus tempor massa fringilla, et porttitor felis viverra. Ut pharetra pharetra volutpat. Aenean consequat aliquam nunc, quis sagittis orci viverra in.

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë