Redmi Note 11S

299,00

Redmi Note 11S vjen me kamer kryesore 108MP për foto të mahnitshme dhe të pastra si kristal.  Kapni çdo detail pavarësisht ndriçimit apo vendit ku ndodheni. Smartfoni është i pajisur me bateri me kapacitet 5000mAh e cila suportonin karikimin super të shpejtë 33W. Kjo teknologji karikimi ju shkurton kohën totale të karikimi me 26% dhe gjithashtu është shumë e qendrueshme dhe efiçente. 6GB+128GB RAM+ROM

 

Ngjyra
Graphite Grey

299,00

Disponueshmëria: Jasht stokut

Blej Tani
Në shportë
SKU: N/A Categories:

Specifikat

Processor
MediaTek Helio G96CPU: Octa-core CPU, up to 2.05GHzGPU: ARM Mali-G57 MC2
Storage and RAM
6GB+64GB | 6GB+128GB | 8GB+128GBLPDDR4X + UFS2.2Expandable storage up to 1TB*Available storage and RAM are less than the total memory due to storage of the operating system and software pre-installed on the device
Dimensions
Height: 159.87mmWidth: 73.87mmThickness: 8.09mmWeight: 179g
Display
6.43″AMOLED DotDisplayRefresh rate: Up to 90HzTouch sampling rate: Up to 180HzBrightness: HBM 700 nits (typ), 1000 nits peak brightness (typ)Contrast ratio: 4,500,000:1Resolution: 2400 x 1080DCI-P3 wide color gamut409 ppiReading mode 3.0Sunlight display
Rear camera
108MP wide camera Samsung HM2108MPf/1.90.7μm, 9-in-1 binning into one large 2.1μm pixel1/1.52” sensor size8MP ultra-wide cameraf/2.2FOV 118°2MP macro cameraf/2.42MP depth cameraf/2.4Rear camera video recording1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30fps
Front camera
16MP front cameraf/2.4Front camera video recording1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30fps
Battery & Charging
5000mAh (typ)33W Pro fast charging33W in-box chargerUSB-C
Security
Side fingerprint sensorAI Face Unlock
NFC
Availability varies between market*Functions may vary in some markets
Network & Connectivity
Dual SIM + microSDSupported network bands:2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz3G: WCDMA:1/2/4/5/84G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/20/284G: LTE TDD:38/40/41 (B41 2535-2655MHz)Bluetooth 5.0Wi-Fi Protocol: 802.11a/b/g/n/ac
Navigation & Positioning
GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
Audio
Dual speakers3.5mm headphone jackHi-Res Audio certification
Sensors
Proximity sensor| Ambient light sensor| Accelerometer | Electronic compass| IR blaster| Gyroscope
Operating System
MIUI 13 based on Android 11
Package Contents
Redmi Note 11S / Adapter / USB Type-C Cable / SIM Eject Tool / Protective Case / Quick Start Guide / Warranty Card

Kategoritë

_____________________________

Lista e deshirave

_____________________________

Kontakt

info@xiaomistore-ks.com
+383 (48) 44 55 00
Albi Mall, Kati 0 – Hyrja B, Prishtinë